Šiandien septyniasdešimt metų sukanka Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio įkūrėjui ir buvusiam ilgamečiam jo vadovui Egidijui Prascevičiui. Nuoširdžiai sveikiname, dėkojame už svarų intelektualinį ir kūrybinį indėlį į krašto istoriją, linkime stiprios sveikatos, energijos, prasmingo laiko ir toliau saugant bei puoselėjant istorinę atmintį!
Muziejaus įkūrimo idėja E. Prascevičiui gimė dar 1978 metais. Įdėjus daug darbo ir pastangų, sumanymą pavyko įgyvendinti – vienas lankomiausių Lietuvos muziejų jau skaičiuoja 33 metus! Lankytojai laukiami keturiuose padaliniuose: Burbiškio dvaro istorijos, Kleboniškių kaimo buities, Raginėnų archeologijos ir Šeduvos kraštotyros. E. Prascevičiaus dėka muziejus didžiuojasi išskirtiniu Lietuvoje įvykiu – Burbiškio dvaro festivaliu „Tulpių žydėjimo šventė“.
E. Prascevičius, neabejotinai vienas reikšmingiausių mūsų laikų krašto kultūros veikėjų, visą gyvenimą paskyrė muziejaus kūrimui, paveldo apsaugai ir tyrinėjimams, puoselėjimui, sklaidai. Įvairiapusiškai tyrinėjo Radviliškio kraštą, išsiaiškino daugybę kultūros paveldo objektų, surinko didžiulę muziejinių vertybių kolekciją, vadovavo Burbiškio dvaro komplekso restauravimo ir atkūrimo darbams, į Kleboniškių gatvinį kaimą-muziejų perkėlė ir restauravo 11 vertingiausių liaudies architektūros paveldo objektų, inicijavo ir vadovavo kitų muziejaus statinių restauravimo darbams, sukūrė daugiau kaip 20 muziejaus ekspozicijų, parengė gausybę tyrimų rankraščių ir publikacijų, išleido knygas „Radviliškio krašto padavimai ir pasakojimai“, „Burbiškio dvaras. Istorija. Kultūra. Paveldas“. Didelį darbą nuveikė ir Panevėžio rajone – 1978–1981 metais sukūrė etnografinį muziejų Smilgiuose.
Įvairiapusiška E. Prascevičiaus veikla įvertinta Šiaulių „Aušros“ muziejaus Pelikso Bugailiškio premija, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, Šiaulių apskrities viršininko garbės ženklu „Už nuopelnus Šiaulių apskričiai“.