KLEBONIŠKIŲ MUZIEJUJE TEATRO SEZONĄ UŽBAIGS SPEKTAKLIS „4 MORTOS“

2024 09 09

Rugsėjo 14 dieną 18 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje klojimo teatro sezoną uždarys Kauno miesto kamerinio teatro spektaklis „4 Mortos“ (režisierius Darius Rabašauskas).

„4 Mortos” – spektaklis-vakarėlis su mirtimi, paremtas lietuviška mitologija, folkloru. Pasak kūrėjų, tai – žaidimas-ritualas, kuris žiūrovus sugrąžins iš feisbukinės egzistencijos į gamtos duotą prigimtį.

Režisierius D. Rabašauskas šį spektaklį vadina pabuvimu kartu, todėl vakarėlio apibrėžimas jam – labai tinkamas. Pasak režisieriaus, pagrindinė spektaklio idėja – ritualinį folklorą sujungti su šiandienine kasdienybe, šiuolaikinį humorą su tautosakiniu humoru, šimtmečiais meistriškai įžeminusiu mitinius išgyvenimus.

Mortas vaidina Simona Bladženauskaitė, Indrė Puišytė, Laurita Peleniūtė, Jonė Dambrauskaitė. Spektaklyje atliekamos Gedimino Žilio dainos.

Vietų skaičius spektaklyje ribotas. Bilietus galima įsigyti www.bilietai.daugyvenesmuziejus.lt.

Po spektaklio žiūrovai bus pakviesti pabendrauti, pašokti, padainuoti su  Radviliškio kultūros centro folkloro ansambliu „Aidija“ (vadovas Donatas Stakvilevičius), paskanauti gardėsių, iškeptų pagal senovišką receptą, atsigaivinti Kleboniškių kaime auginamų žolelių arbata. Džiaugsmo akims ir širdžiai suteiks įvairiaspalvių jurginų laukas.

Šių metų renginių ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ prasidėjo birželio 8 dieną. Klojime žiūrovai pamatė teatro „cezario grupė“ spektaklį „Nutolę toliai“, teatro „Labas“ spektaklį „Miško seserys“, Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro komišką dramą „Ivinskio obelys“, Alksniupių mėgėjų teatro „Pilnatis“ komediją „Ach, tos moterys“, Rietavo kultūros centro teatro „Ruoda“ komediją „Trys mylimos“.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis teatrus į Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojimą sukviečia nuo 1999 metų. Po šio sezono klojime suvaidintų spektaklių skaičius perkops devyniasdešimt.

Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.