Rugsėjo 30 dieną 12 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje vyks linarovio talka.
Linų rovimo talkoje laukiami visi, kam įdomus lino gyvenimas – nuo sėmenų iki audinio.
Į linarovį įsijungs ir darbus palengvins nuotaikingas Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio folkloro ansamblis „Ulyčia“, vadovaujamas etnomuzikologo Gvido Vilio. Linų laukelyje skambės linarovio dainos, talkininkai sužinos apie papročius, tradicijas, išmoks linus rauti, surišti į „saujas“, pastatyti į gubas, nubraukti galvenas. Linarovį vainikuos talkininkų vaišės, jomis pasirūpins muziejaus darbuotojai.
Įprastai kaimo gyvenime linarovis likdavo paskutinis iš vasaros darbų. Jo pradžia ir pabaiga, svarbiausieji etapai būdavo pažymimi apeigomis. Kol linai tampa audiniu, reikia įdėti daug darbo: pasėti, užauginti, nurauti, surišti, nuimti galvenas, išmirkyti, išdžiovinti, išminti, iššukuoti, suverpti ir išausti.
Šiandien Lietuvos kraštovaizdį retai bepuošia žiedais mėlynuojantys, vėliau parudavusiomis galvutėmis skambantys linų laukai, suremtos gubos. Kleboniškių kaimo buities muziejus – vienas iš išskirtinių kampelių, kur auginami baltažiedžiai linai „Snaigiai“ ir mėlynžiedžiai „Kastyčiai“. Vasarą čia galima grožėtis linų žydėjimu, o atėjus rudeniui pajausti ypatingą linarovio dvasią.
Po vienkiemių reformos gatvinių rėžinių kaimų tradicija – talkos – ėmė nykti, tad Kleboniškių kaime muziejininkai stengiasi šią tradiciją atkurti ir perduoti.
Linarovis yra projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ renginys. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.