KLEBONIŠKIŲ MUZIEJAUS KLOJIME – ŠMAIKŠTI KOMEDIJA, ŠOKIŲ IR ŽAIDIMŲ PAMOKA BEI RAGAUTUVĖS

2024 08 25

Rugpjūčio 31 dieną 16 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje tęsis klojimo teatrų sezonas – Alksniupių mėgėjų teatras „Pilnatis“ vaidins komediją „Ach, tos moterys...“ (režisierė Laima Didžbalienė).

Spektaklis pastatytas 2023 metais pagal Juozo Gurauskio pjesę „Šalaputris“ ir Rubenso Činariovo pjesę „Brangusai pabučiavimas“. Nuotaikingas, šmaikštus, estetiškas, įdomus vaidinimas jau sulaukė gausių žiūrovų aplodismentų įvairiose Lietuvos mėgėjų teatrų scenose.

Šeduvos kultūros ir amatų centro Alksniupių mėgėjų teatras „Pilnatis“ – įvairių profesijų ir įvairaus amžiaus žmonės, kuriuos vienija meilė teatrui. Mėgėjų teatre vaidina dvi dešimtys aktorių. Teatras dalyvauja įvairiuose šalies mėgėjų teatrų festivaliuose, šventėse, kituose renginiuose, kasmet organizuoja respublikinę mėgėjų teatrų šventę „Rampų šviesoje“. Pernai teatras minėjo įkūrimo 20-metį.

Po spektaklio Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime žiūrovų lauks smagus popietės tęsinys – folkloro ansamblio „Rags“ iš Pasvalio edukacinė šokių ir žaidimų pamoka. Bus tęsiama ir saldžioji tradicija – muziejininkai vaišins saldumynais, pagamintais pagal XX amžiaus pradžios receptą.

Bilietus galima įsigyti: www.bilietai.daugyvenesmuziejus.lt

Ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ – ilgametė muziejaus tradicija, šiemet skaičiuojanti 25-erius metus.

Šią vasarą žiūrovai jau išvydo tris pasirodymus: teatro „cezario grupė“ spektaklį „Nutolę toliai“ pagal Pauliaus Širvio eiles, teatro „Labas“ vaidinimą apie rezistencinių kovų metus „Miško seserys“, Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro komišką dramą „Ivinskio obelys“.

Teatro popietės šimtamečiame klojime tęsis ir rudenį. Rugsėjo 7 dieną Rietavo kultūros centro teatras „Ruoda“ vaidins komediją „Trys mylimos“. Ciklas baigsis rugsėjo 14 dieną Kauno miesto kamerinio teatro spektakliu „4 Mortos“.

Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.