Liepos 8 dieną 16 valandą Daugyvenės muziejaus Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime Utenos kamerinis teatras rodys legendinį Keturakio spektaklį „Amerika pirtyje“ (režisierius Šarūnas Kunickas). Spektaklis vaidinamas aukštaičių tarme.
Utenos kamerinis teatras įsikūrė 2019 metų kovo 27 dieną ir jau suvaidino per 150 spektaklių, organizavo per 50 renginių, dalyvavo daugybėje festivalių. Jokios pompastikos, jokio patoso, tik nuoširdus buvimas kartu – toks teatro kredo. Pabūti kartu Utenos kamerinis teatras kviečia ir Kleboniškių kaimo klojime, kur liesis spektaklio „Amerika pirtyje“ aistros.
Utenos kamerinis teatras komediją „Amerika pirtyje“ pastatė 2019 metais, minint šio spektaklio pirmojo viešo parodymo 120-ies metų sukaktį. Pirmą kartą komedija „Amerika pirtyje“ buvo suvaidinta 1899 metų rugpjūčio 20 dieną Palangoje. „Amerika pirtyje“ – pirmasis Lietuvoje viešai lietuvių kalba suvaidintas spektaklis.
Spektaklis populiarumo nepraranda iki šiol, aktualus išliko ir siužetas. Siuvėjas Vincas siuva pas nusigyvenusį ūkininką Bekampį. Smuklėje Vincas susitinka savo seną pažįstamą iš gimtojo kaimo Antaną, kuris ieško mergos ir yra įsižiūrėjęs Bekampio dukterį. Beje, Bekampiui reikia 200 rublių vekseliui išpirkti. Vincas, norėdamas pasipelnyti, imasi tarpininko vaidmens. Jis įkalbinėja Antaną paskolinti Bekampiui pinigų, nes tai „būsiąs geriausias kelias į žentus“. Agota susižavi Vinco pasakojimais apie Ameriką, pavagia ir atiduoda Vincui tėvo paskolintus 200 rublių, su kuriais abu žada pabėgti. Galop Vincas uždaro Agotą pirtyje ir vienas išdumia į Ameriką.
Po spektaklio muziejininkai tradiciškai vaišins kulinariniu paveldu – kvies paragauti saldumynų, pagamintų pagal XX amžiaus pradžios receptus.
Tradicinių aukštaičių šokių, dainų, žaidimų mokys Pasvalio kultūros centro folkloro ansamblis „Rags“. Folkloro ansamblį „Rags“ 2001 metais įkūrė ir jam vadovauja folkloristė, muzikos pedagogikos magistrė Daiva Adamkavičienė. Kolektyvas puoselėja ir skleidžia Pasvalio krašto, Šiaurės rytų Aukštaitijos dainuojamąjį, sakytinį ir choreografinį folklorą, papročius, garsina Pasvalio kraštą bei Aukštaitijos regioną visoje Lietuvoje ir už jos ribų.
Kleboniškių muziejaus lankytojai šeštadienio popietę kviečiami ne tik pažiūrėti spektaklį, pasimokyti šokių, dainų, bet ir pasivaikščioti po XVI amžiuje Valakų reformos metu įkurtą Kleboniškių kaimą, stovintį ant geležies amžiaus senovės gyvenvietės, pasigrožėti išskirtiniu išlikusiu kraštovaizdžiu, žydinčiais gėlynais, vaistažolių kolekcija, sirpstančiais sodais, užsukti į autentiškas sodybas, apžiūrėti gausias ekspozicijas, sudalyvauti edukacinėje programoje „Kaip buvo pramogaujama“ – vaikščioti kojūkais, suptis arkliuku, išbandyti kitus senuosius žaislus ir žaidimus.
Renginių ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ tęsis rugpjūčio 5 dieną – teatras „Labas“ rodys edukacinį spektaklį vaikams „Rybokėlis“ (režisierės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė).
Šiame sezone žiūrovai išvys ir mėgėjų, ir profesionalų spektaklius. Klojime rodomi spektakliai atspindi Lietuvos etnografinius regionus.
Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija