Rugpjūčio 10 dieną nuo 11 iki 17 valandos Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje vyks tradicinė Senųjų amatų ir edukacijų diena – su lankytojais bendraus, patirtimi dalysis darbštūs amatininkai, edukatoriai, tradicinio paveldo puoselėtojai.
Senojo kaimo kiemai, gryčios, pavėsiai vėl prisipildys vasariško klegėjimo ir darbingos nuotaikos: amatus demonstruos, tradicijas perduos, istorijas pasakos, kūrybinį džiaugsmą ir ilgametę patirtį dalins net trylika amatininkų, edukatorių.
Kaime įsikurs ir šauniai darbuosis kalvis, puodžius, vilnos vėlėja, medžio ir skiedrų drožėjai, dievdirbys, bitininkė, pintinių pynėja, audėja, veiks senovinių odinių dirbinių gamybos, karpinių iš popieriaus kūrimo, vaško žvakių liejimo, lėlių iš skiaučių rišimo, linų pluošto apdirbimo, verpimo, virvelių vijimo ir kitos dirbtuvėlės.
Užsiėmimų netrūks nei vaikams, nei suaugusiems – kiekvienas ras kažką artimo savo širdžiai.
Šiuo metu Kleboniškių kaimo buities muziejuje lankytojai gali aplankyti ne tik gausias ekspozicijas, bet ir iš Rozalimo (Pakruojo r.) kilusio, dabar Alytuje gyvenančio garsaus drožėjo Sauliaus Lampicko parodą.
„Drožyba lyg magija, lyg stovėjimas prie gilaus šulinio, kai semi vandenį, o jo daugėja“, – apie kūrybą sako autorius, kviečiantis ir lankytojus parodoje atrasti drožybos magiją.
Kleboniškių kaimas žavus visais metų laikais – dabar žiedus skleidžia gausi jurginų kolekcija, spalvomis lenktyniauja įvairiausios darželių gėlės, malonius pavėsius teikia senieji medžiai, ramiai vandenį plukdo Daugyvenė. Pasirodžiusios ražienos primena – ruduo jau ne už kalnų, tad verta suskubti džiaugtis rugpjūčio dovanojamais malonumais ir grožiu.
Ši Senųjų amatų ir edukacijų diena – jau priešpaskutinė. Paskutinis susitikimas su amatininkais ir edukatoriais šią vasarą laukia rugpjūčio 24 dieną.
Renginys „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ yra projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.