Balandžio 23 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro margaspalvį gėlyną netikėtai užklojo stori balto sniego patalai, bet staiga atvėsę orai ištvermingoms tulpėms nepakenkė. Po dienos sniegas jau buvo nutirpęs, o tulpių žiedai ir toliau po truputį skleidžiasi.
„Šis pavasaris buvo labai dinamiškas ankstyviesiems augalams, tarp jų – ir tulpėms, narcizams, bijūnams. Orai keitėsi greičiau nei įprastai pavasarį, o tai gali sukelti augalams problemų: sušalimo (kai nuo šalčio trūkinėja rėtiniai augalo indai ir augalas sulūžta), stiebų nulūžimo, pumpurų ir žiedų deformacijų. Šių problemų išvengta. Šv. Jurgio dieną, balandžio 22–23 d., pasirodęs sniegas tulpių neišgąsdino“, – sako muziejaus gėlininkė Ruta Anastasija Abukauskaitė.
Šiuo laikotarpiu dvare žydi ankstyvosios tulpės, ruošiasi žydėti vidutinio ankstyvumo ir netrukus sėkmingai pradės rodyti pumpurus vėlyvosios tulpės. Belaukiant Motinos dienos, pražys 'Triumfo' tulpės, 'Darvino' hibridinės tulpės. O po to – visos vėlyvosios.
Žydėjimo kulminacija – gegužės 11 dieną vyksiantis 23-ias Burbiškio dvaro festivalis „Tulpių žydėjimo šventė“. Festivalis Burbiškio dvare vyksta nuo 1999 metų. Išties Tulpių žydėjimo šventė prasideda vos pražydus pirmiesiems žiedams ir tęsiasi iki žydėjimo pabaigos – lankytojai ne tik gėrisi atgimstančia gamta, nuostabiu pavasario žydėjimu, bet ir lanko muziejaus ekspozicijas.
Pagrindinė festivalio diena tradiciškai organizuojama antrąjį gegužės šeštadienį, jos metu ne tik vyksta koncertai, bet ir demonstruojamos dvarų kultūrą liudijančios vertybės bei tradicijos, populiarinama Burbiškio dvaro istorija.
Šių metų dvaro festivalis „Tulpių žydėjimo šventė“ prasidės gegužės 11 dieną 12 valandą. Lankytojai kviečiami visą dieną mėgautis pavasariu, fotografuotis žiedų jūroje, išsirinkti gražiausias veisles iš milijonų žiedų.
Oficialus festivalio atidarymas vyks 13 valandą. Po garbių svečių ir šventės organizatorių pasveikinimo prasidės populiarių atlikėjų koncertas. Koncertuos Egidijus Sipavičius ir Kauno bigbendas, Monika Liu su grupe, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir Saulius Prūsaitis su grupe. Šventės vedėjas – Rolandas Mackevičius.
Įvairiausios veiklos, skirtos ir vaikams, ir suaugusiems, žydinčiose dvaro erdvėse vyks nuo 12 iki 18 valandos.
Parke spragsės senovinis fotoaparatas – veiks senosios fotografijos ateljė. Popieriumi smagiai bėgios pieštukai – šaržų piešėjai pieš šmaikščius portretus. Praeitį atgaivins senųjų instrumentų muzika ir renesanso kostiumais pasipuošę šokantys dvariškiai. Netikėtais mini etiudais ir gyvaisiais paveikslais stebins Klaipėdos pilies teatro personažai iš spektaklio „Versalio sodai“, kaukšės aukštaūgiai kojūkininkai, skambės rylininko grojama muzika. Ir tai – tik dalis veiklų ir pramogų. Tradiciškai šventėje veiks senovinių automobilių, muzikinių dėžučių ir gramofonų, muziejaus istorijos ir kitos parodos, tautodailininkų ir kulinarinio paveldo mugė.
Bilieto kaina suaugusiesiems – 10 eurų, moksleiviams – 5 eurai. Vaikai iki 7 metų įleidžiami nemokamai.
Į šventę bilietą galima įsigyti muziejaus puslapyje bei atvykus į festivalį. Bilietai, išsamesnė informacija: tel. +370 422 56 110, +370 611 12 058.
Muziejaus sukaupta tulpių kolekcija tokia gausi, kad kas kartą, apsilankius dvare, laukia vis kitos pražydusios veislės, formos, spalvos. Lankytojų patogumui muziejus nuo balandžio 26 dienos iki gegužės 18 dienos pailgina darbo laiką: pirmadieniais lankytojų lauks nuo 9 iki 18 valandos, o antradieniais–sekmadieniais – nuo 9 iki 20 valandos.
Žydint tulpėms, bus ir daugiau renginių: gegužės 12 dieną Burbiškio dvaro parke vyks koncertas „Pavasario paukščių balsai“. Koncertuos „Baltasis Kiras“, „Baltos Varnos“ ir Darius Žvirblis, bus galima apžiūrėti veikiančių muzikinių dėžučių ir gramofonų, muziejaus istorijos ir kitas parodas.