Rugpjūčio 17 dieną 15 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje vyks romantizmo laikotarpį atspindėsianti ir jo dvasią atskleisianti popietė „XIX a. muzika ir poezija“.
Muzikinę programą atliks Valstybinis Vilniaus kvartetas (meno vadovė Dalia Kuznecovaitė). Grieš Dalia Kuznecovaitė (smuikas), Algirdas Šochas (smuikas), Kristina Anusevičiūtė (altas), Viktor Rekalo (violončelė). Romantiškoje popietėje skambės M. K. Čiurlionio, J. Brahms, A. Dvorak, J. Raff kūriniai.
Teatro ir kino aktorius, poezijos skaitovas Andrius Bialobžeskis skaitys Adomo Mickevičiaus poemos „Ponas Tadas“ ištraukas. Poezija atspindės dvariškių gyvenseną ir kasdienybę, to laikmečio mąstyseną ir jausenas.
Ši programa yra sukurta specialiai Burbiškio dvaro istorijos muziejui – žiūrovai išgirs premjerą.
Tokie saloniniai renginiai su muzika ir poezija XIX amžiuje buvo labai populiarūs. Burbiškio dvare taip pat nuolat vykdavo poezijos skaitymo vakarai, kameriniai koncertai, o A. Mickevičius buvo mėgiamiausias Burbiškio dvaro savininko Mykolo Baženskio poetas: dvarininką poeto kūryba įkvėpė net kuriant dvaro aplinką. Burbiškio dvaras išskirtinis ir tuo, kad dvaro parke stovi skulptoriaus Kazimiero Ulianskio sukurtas pirmasis Lietuvoje paminklas A. Mickevičiui. Tebėra ir Orkestro sala, kurioje muziką mėgęs M. Baženskis rengdavo orkestro pasirodymus.
Posmai ir muzikos garsai sklinda ir po šių dienų Burbiškio dvarą, išsaugojusį M. Baženskio laikų atmosferą.
Rugpjūčio 3 dieną žiūrovai išgirdo dar vieną specialiai Burbiškio dvarui sukurtą programą – Vilniaus styginių kvinteto „Intermezzo“ ir solisčių Renatos Dubinskaitės ir Indrės Anankaitės koncertą „Spalvoti romantizmo sapnai“.
Renginys „XIX a. muzika ir poezija“ yra projekto „Diena XIX a. dvare: paroda su renginių ir edukacijų programa“ dalis. Iki spalio 26 dienos dvare veikia paroda „Diena XIX amžiaus dvare: nuo ryto ritualų iki pokylių“ iš Aleksandro Vasiljevo fondo kolekcijos.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.