2024 m. liepos 13 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime atgijo pokario išgyvenimai ir likimai – teatras „Labas“ vaidino spektaklį „Miško seserys“. Tai buvo antras ciklo „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ renginys.
Spektaklį apie devynerius dramatiškus rezistencinių kovų metus, jaunų žmonių apsisprendimą ir likimus žinomos aktorės Neringa Varnelytė ir Vitalija Mockevičiūtė kūrė kartu su folkloro muzikantais Dariumi Mockevičiumi ir Pauliumi Kovalenko. Scenoje kaip šventos giesmės skambėjo dzūkiškos partizanų dainos, iš vaizdo įrašų prabilo skaudžių metų liudininkės.
Spektaklis žiūrovus nukėlė į 1944–1953 metus Dzūkijos krašte, prikėlė stiprių, ryžtingų, kilnių, į rezistencinę kovą įsijungusių moterų portretus. Jų šviesus, linksmas, o kartu graudus ir tragiškas pasakojimas palietė žiūrovų širdis, ne vieną sugraudino – po spektaklio gausiai susirinkę žiūrovai aktoriams dėkojo plojimais atsistoję.
Klojimo teatro tradicija po spektaklio neišsiskirstyti, bet pašokti, padainuoti, pažaisti šį kartą buvo kiek kitokia – Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovas Donatas Stakvilevičius) su renginio dalyviais dainavo laisvės kovų dainas.
Tradicinėms ragautuvėms pagal senuosius XIX a. pabaigos – XX a. pradžios receptus muziejininkai iškepė meduolėlių – lyg saldžių mažų duonos kepaliukų.
Ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ Kleboniškių kaimo buities muziejuje organizuojamas nuo 1999 metų. Jubiliejiniais metais pristatomi ir mėgėjų teatrų, ir profesionalių kūrėjų spektakliai.
Liepos 27 dieną žiūrovų laukia Mažeikių Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro komiška drama „Ivinskio obelys“.
Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.