Rugpjūčio 24 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje vyko paskutinė šiemet Senųjų amatų ir edukacijų diena.
Į besibaigiančios vasaros susitikimą su muziejaus lankytojais atvyko vienuolika amatininkų, edukatorių. Įsikūrę rudenėjančio kaimo erdvėse ir senosiose gryčiose, tautinio paveldo puoselėtojai kartu darbavosi, mokė amatų, atsakinėjo į rūpimus klausimus, dalijo kūrybines idėjas ir tęsė senąsias tradicijas.
Paskutinėje šiemet Senųjų amatų ir edukacijų dienoje dalyvavo kalvis Juozas Tarailė, medžio drožėjas Jonas Dzvėga, bitininkė Daiva Pridotkienė, pynėja Birutė Šinkūnienė, odininkystės amato rekonstruktorius dr. Arūnas Puškorius, karpinių meistrė Gita Kolosovienė, vilnos vėlėja Alė Deksnienė, siuvėja Valentina Bačėnienė. Iš siūlų rišti lėles ir vyti virveles mokė Regina Martyšienė, austi – Aurelija Norvaišienė. Kad netrūktų siūlų ir rietimų, prisiminti senieji kasdieniai darbai: bruktas, šukuotas lino pluoštas, rateliu verpti siūlai.
Tradicinis edukacinių renginių ciklas „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ šiemet prasidėjo birželio 16 dieną.
Iš viso lankytojų pamėgtas renginys muziejuje šią vasarą vyko penkis kartus. Lankytojai ne tik dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, dirbtuvėse, bet ir klausė farmacijos istoriko dr. Tauro Antano Meko paskaitos „Liaudies medicinos tradicijos Lietuvos kaimuose“, buvo pakviesti į Sauliaus Lampicko drožinių parodą (paroda veiks iki rugsėjo 29 dienos).
Renginys „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ yra projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ dalis. Projekto veiklas rugsėjo 14 dieną pratęs edukacinis linarovio renginys.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.