Kleboniškių muziejaus klojime suvaidinta komedija „Trys mylimos“

2024 09 16

2024 m. rugsėjo 7 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime skambėjo žemaičių kalba – Rietavo kultūros centro teatras „Ruoda“ vaidino komediją „Trys mylimos“ (režisierius Vincas Andriuška).

Populiarioji Žemaitės komedija „Trys mylimos“ – nepavaldi laikui, itin pamėgta ir režisierių, ir aktorių, ir žiūrovų.  Klaidžiomis meilės linijomis supintas siužetas kaskart intriguoja ir kelia juoką. Spektaklis daug kartų statytas ir profesionalų, ir mėgėjų teatrų scenose, bet niekada nepabosta. Kiekvienas teatras vaidinimą žiūrovams pristato savaip – „Ruoda“ spektaklio herojus perkėlė į šiuos laikus. Išskirtinumo prideda ir kalba – išraiškingi personažai bendrauja žemaitiškai, Rietavo kasdieniška šnekamąja tarme.

Spektaklio aktoriams žiūrovai dėkojo šiltomis reakcijomis ir aplodismentais, o po vaidinimo neskubėjo namo – įspūdžius aptarė popietėje prie klojimo. Energingą aukštaitiškų šokių ir dainų pamoką čia surengė Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovas Donatas Stakvilevičius). Muziejininkai lankytojus vaišino desertu – pagal senovišką receptą iškeptu pyragu.

Puikus oras kvietė nesiskirstyti, o pasivaikščioti po pamažu rudenėjantį kaimą, apžiūrėti gausias muziejaus ekspozicijas, gėrėtis įspūdinga jurginų kolekcija.

Ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ baigsis netrukus – rugsėjo 14 dieną Kauno miesto kamerinis teatras rodys paskutinį šio klojimo teatro sezono spektaklį „4 Mortos“ (režisierius Darius Rabašauskas).

Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.