Liepos 17 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje darbavosi amatininkai ir edukatoriai.
Jau trečią kartą šią vasarą muziejaus kiemuose ir gryčiose senųjų amatų paslaptimis, kasdieninių darbų patirtimi dalijosi 12 amatininkų ir edukatorių. Lankytojai mokėsi kalvystės, žiesti puodus, drožinėti medžio dirbinius, gaminti žalvarinius papuošalus, rišti šiaudinius sodus, pinti iš vytelių, siūti, verpti, austi, skalbti, malti grūdus, vyti virveles, rišti juostas, gaminti žaislus, paruošti linus – pradedantieji bandė perprasti pradžiamokslį, pažengusieji tobulino įgūdžius. Amatininkai bei edukatoriai noriai ir kantriai dalijosi žiniomis, kurdami darbingai smagią atgijusio kaimo nuotaiką.
Lankytojai Kleboniškių kaimo buities muziejuje galėjo ne tik mokytis amatų, kasdienių darbų, žaisti senuosius žaidimus, bet ir pasivaikščioti po Daugyvenės upės slėnyje XVI a. įkurtą kaimą, pasimėgauti ramybe ir žydėjimu, apžiūrėti gryčiose, klėtyse, klojimuose ir kituose senuosiuose pastatuose veikiančias ekspozicijas, ąsočių, bezmėnų, muštokių, ližių, linų šukų, senovinės technikos kolekcijas, tautodailininkių Laimutės Širvydienės grafikos darbų ir Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės popieriaus karpinių, medžio ir lino raižinių parodas.
Renginių ciklas „Senųjų amatų ir edukacijų dienos“ Kleboniškių kaime tęsis iki rudens: kiti susitikimai su amatininkais ir edukatoriais vyks rugpjūčio 6 ir 21 bei rugsėjo 3 dienomis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.