2023 m. gruodžio 2 d. Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejus subūrė lankytojus draugėn ruoštis artėjančioms šv. Kalėdoms ir kartu sukurti advento vainikus.
Senoji kaimo gryčia nušvito, atgijo, prisipildžiusi kalbų, juoko ir šventes pranašaujančių kvapų. Apie advento vainiko istoriją, tradicijas, prasmes dirbtuvių dalyviams papasakojo Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorė dr. Laura Prascevičiūtė, simboliškai uždegusi advento vainiko žvakes, kad sklistų šviesa ir šiluma.
Už lango spaudžiant šalčiui, baltuojant sniegui, gryčioje buvo šviesu, šilta ir gera. Dirbtuvių dalyviai darbavosi skambant adventinėms giesmėms ir dainoms, dalijosi idėjomis, priemonėmis, artėjančių švenčių džiaugsmais. Virš stalo sukosi šiaudiniai sodai, kurių rišimo tradicija ką tik, gruodžio 5 dieną, įtraukta į UNESCO Reprezentatyvųjį nematerialaus paveldo sąrašą. Sakoma, jei sodas sukasi, namie viskas gerai.
Muziejininkai dirbtuvių dalyviams priruošė pilnas dėžes, pintines, dubenis gamtos gėrybių, išsaugodami žiemai vasaros bei rudens spalvas, kvapus ir prisiminimus. Eglių šakos, riešutai, kankorėžiai, giliukai, uogos, džiovinti žiedai, sėklas išbarsčiusios augalų galvutės, kvepiančios apelsinų ir citrinų riekelės, cinamono lazdelės ir aibė kitų dekoracijų virto advento vainikais, pražydusiais spalvingais sausuolių žiedais ir kvepiančiais Kalėdomis.
Dirbtuvių dalyvių advento vainikai, į kuriuos buvo sumaniai įkomponuota ne tik įvairiausių dekoracijų, bet ir meilės, jau skaičiuoja laukimo laiką. Kiekvieną gruodžio sekmadienį uždegta nauja žvakė praneš, kad laikas iki šv. Kalėdų dar labiau sutrumpėjo.
O dirbtuvės ir pasiruošimas šventėms Kleboniškių kaimo buities muziejuje tęsiasi – gruodžio 9 dieną tautodailininkė Aurelija Norvaišienė mokė pasigaminti eglutės žaisliukų iš šiaudų.