2024 m. liepos 7 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje tęsėsi edukacinių renginių ciklas „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“.
Permainingi vasaros orai nesutrukdė lankytojams džiaugtis galimybe pažinti ir išmėginti senuosius amatus. Dar priešpiet vaiskios saulės šviesos lydimi į Kleboniškių kaimą sugužėjo ir jo kiemus bei gryčias užpildė gausūs lankytojų būreliai. Muziejuje jų laukė amatų ypatybėmis dalintis ir subtilybių mokyti pasirengę 11 patyrusių meistrų bei edukatorių. Kaimo kiemuose lankytojus sutiko ir sužinoti jų amato vingrybių kvietė pintinių pynėja, medžio drožėjas, stogdengys, stiklo juvelyrė, verpėja, puodžius ir kalvis. Į gryčias užeiti ir ne tik namų aplinką pažinti, bet ir jų amatą išmėginti kvietė audėja, vilnos vėlėja, popieriaus karpinių meno, lėlyčių iš skiaučių gamybos žinovės. Įsibėgėjus darbams Kleboniškių kaimo padangę užklojo tamsūs debesys. Net ir užklupęs nors ir šiltas, bet stiprus vasariškas lietus paveldo entuziastų neišbaidė – vieni lukterėję kol aprims lietus tęsė pradėtus darbus kaimo kiemuose, kiti – sugūžėjo į gryčias, kur jaukiai susėdę už ilgaamžių stalų mokėsi senųjų amatų, treti tik pradėjo rinktis ir žvalgytis įdomiausių veiklų. Kiemuose toliau skambėjo meistrų įrankių stuksenimas, gryčiose vis pasigirsdavo tylus klegėjimas – Kleboniškių kaimas atgijo.
Lankytojai Kleboniškių kaimo buities muziejuje galėjo ne tik mokytis amatų, bet ir pažinti senojo kaimo tradicijas ir būtį žaisdami senuosius žaidimus, lankydami Daugyvenės upės slėnyje XVI a. įkurto kaimo gryčiose, klėtyse, klojimuose ir kituose senuosiuose pastatuose veikiančias ekspozicijas, apžiūrėdami ąsočių, bezmėnų, muštokių, linų šukų, senovinės technikos kolekcijas.
Šią vasarą Senųjų amatų ir edukacijų dienos Kleboniškių kaimo buities muziejuje vyks dar tris kartus: liepos 20 bei rugpjūčio 10 ir 24 dienomis.
Renginys „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ yra projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.