Edukacijos metu lankytojai susipažins su išskirtiniu XIX a. – XX a. I pusės dvarų kultūros pavyzdžiu – Burbiškio dvaru.
Trukmė: 60 min.Vieta: Burbiškio dvaro istorijos muziejus.
Edukacijos metu laukia pažintis su vieta, kurioje atkurta ypatinga XIX–XX a. pradžios kaimo atmosfera: XVI a. vid. įkurtu Kleboniškių kaimu-muziejumi – vienu iš geriausiai išlikusių Vidurio Lietuvos gatvinių kaimų.
Trukmė: 60 min.Vieta: Kleboniškių kaimo buities muziejus.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai susipažins su tulpių istorija, sužinos, kaip ši gėlė siejasi su Lietuvos dvarų kultūra ir Burbiškio dvaru. Praktinio užsiėmimo metu dalyviai susikurs tulpės formos suvenyrą.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai susipažins su linų auginimo ir apdorojimo tradicijomis, darbais bei jiems reikalingais įrankiais; patys išbandys linų apdirbimo darbus.
Trukmė: 45 min.Vieta: Kleboniškių kaimo buities muziejus.
Užsiėmimo dalyviai pasidalinę į nedideles grupeles, pasitelkę savo orientavimosi gebėjimus, ieškos žemėlapyje pažymėtų ir vietovėje esančių punktų. Keliaudami nuo vieno punkto prie kito, dalyviai atliks įvairaus pobūdžio užduotis.
Trukmė: 50 min.Vieta: Kleboniškių kaimo buities muziejus.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai, pasitelkę savo orientavimosi gebėjimus, įvairius ženklus ir užuominas, ieškos žemėlapyje pažymėtų ir vietovėje esančių punktų bei taip pažins dvarų istoriją ir kultūrą.
Edukacijos metu Kleboniškių kaimo buities muziejuje užsiėmimo dalyviai sužinos, kokie žaidimai buvo žaidžiami senovėje ir praktiškai išmėgins XVI –XX a. I pusės grupinius, individualius, gaudynių, stalo žaidimus bei ratelius.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai sužinos kada, iš ko buvo pradėtas gaminti popierius, kam jis buvo naudojamas, kaip jis gaminamas šiais laikais; kokia popieriaus reikšmė dvarų kultūroje. Susipažins su popieriaus gamybos procesu ir patys gamins įdomios tekstūros popieriaus lakštą.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai susipažins su XIX a. – XX a. I pusės dvarų mada ir jos ypatumais, galės pasimatuoti tam laikmečiui būdingus kostiumus ir aksesuarus bei sukurti istorinį kostiumą popierinei lėlei.
Trukmė: 50 min.Vieta: Burbiškio dvaro istorijos muziejus.
Edukacijos lankytojai kviečiami kartu su archeologu aplankyti Raginėnų ar Kleboniškių piliakalnius ir pilkapynus, „gyvai“ pažinti archeologijos objektus, suvokti jų skirtumus bei tyrinėjimų ypatumus. Pasakojimą iliustruos įvairių laikotarpių archeologinių radinių kopijos.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai susipažins su rašto istorija, rašto tipais, rašymo priemonėmis. Praktiškai išmėgins rašymą žąsies plunksna.
Trukmė: 45 min.Vieta: Burbiškio dvaro istorijos muzieju.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai susipažins su senovinėmis svėrimo ir seikėjimo priemonėmis, mokysis ne tik sverti ir seikėti įvairius produktus, bet ir konvertuoti senovinius svorio ir saiko matus į šiuolaikinius vienetus.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai ne tik susipažins su gydymosi vaistažolėmis istorija ir istorijomis, bet ir mokysis atskirti vaistažoles bei pažinti vaistažolių arbatų skonių ir kvapų įvairovę.
Edukacinio užsiėmimo metu užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su lėlės atsiradimo istorija, išgirs įdomių istorijų apie vaikystę dvaruose, Burbiškio dvare gyvenusius vaikus ir pan., taip pat gamins lėlytes.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai susipažins su XIX a. – XX a. I pusės Velykų laikotarpio tradicijomis ir papročiais. Praktinio užsiėmimo metu žais šiam laikotarpiui būdingus žaidimus, dekoruos margučius ar gamins velykinius paukštelius.
Edukacijos metu Kleboniškių kaimo buities muziejuje užsiėmimo dalyviai susipažins su juostų pynėjo amatu, Aukštaitijos krašto juostų istorija, simbolika, praktinio panaudojimo pavyzdžiais. Praktinio užsiėmimo metu dalyviai išmoks nusipinti juostelę – „draugystės apyrankę“.
Trukmė: 1 val.Vieta: Kleboniškių kaimo buities muziejus.
Pabėgimo kambarys – tai žaidimas, kurio metu komanda uždaroma patalpoje. Iš jos ištrūkti galima tik vienu būdu – pasitelkus savo loginį mąstymą, pastabumą ir kūrybiškumą per tam tikrą ribotą laiką išsprendus logines užduotis ir galvosūkius.
Trukmė: 50 min.Vieta: Šeduvos kraštotyros muziejus.
Edukacijos metu Kleboniškių kaimo buities muziejuje užsiėmimo dalyviai sužinos, kas yra adventas, susipažins su advento vainiko atsiradimo istorija ir raida, simbolių reikšmėmis. Praktinio užsiėmimo metu pins ir dekoruos advento vainiką.
Trukmė: 90 min.Vieta: Kleboniškių kaimo buities muziejus.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai susipažins su XIX a. – XX a. I pusės advento laikotarpio, pasirengimo Kūčioms ir Kalėdoms tradicijomis ir papročiais, sužinos Kūčių stalo dengimo ypatybes, kūčiukų gamybos subtilybes.
Trukmė: 80 min.Vieta: Kleboniškių kaimo buities muziejus.
Edukacinės programos „Mergvakaris“ metu Jūsų laukia: